kell
Formand

Kell Østerlind 
overlæge, dr.med.
onkologisk afdeling,
Rigshospitalet
Blegdamsvej 9
2100 København Ø     
Kell.østerlind@rh.hosp.dk
Erik
Daglig leder

Erik Jakobsen
overlæge
Dansk Lunge Cancer Register,
Hjerte-, Lunge- og karkirurgisk
afd. T,
Odense Universitetshospital,
5000 Odense
erik.jakobsen@rsyd.dk
Torben Riis Rasmussen
Formand DLCG
Torben Riis Rasmussen
Klinisk lektor, overlæge, ph.d.
Lungemedicinsk afd. B
Århus Universitetshospital
8000 Århus C
Anders
Anders Green
professor, overlæge, dr.med.Kompetencecenter Syd for Landsdækkende Kliniske Databaser
Odense Universitetshospital
5000 Odense C
anders.green@ouh.regionsyddanmark.dk
Birgit
Birgit Guldhammer Skov
overlæge, dr. med.
Patologiafdelingen,
Bispebjerg Hospital
Bispebjerg Bakke 23
2400 København NV
Birgit.skov@dadlnet.dk
 
jørgen
Jørgen Østergaard
Afdelingen for kvalitet og forskning
Sundhedsstaben
Region Syddanmark
Damhaven 12
Jens Benn Sørensen
overlæge
Onkologisk Klinik
Rigshospitalet
Blegdamsvej 9
2100 København Ø
jens.benn.soerensen@rh.regionh.dk
Hans Pilegård
overlæge
Hjerte-, Lunge- og karkirurgisk
afd. T,
Skejby Sygehus,
8200 Århus N
pilegaard@dadlnet.dk
Maria Iachina
Cand. scient Ph.D biostatistiker klinisk epidemiologi
Kompetencecenter Syd for Landsdækkende Kliniske Databaser
Odense Universitetshospital
5000 Odense C
maria.iachina@ouh.regionsyddanmark.dk
Anders Mellemgård
Overlæge
Onkologisk Afdeling
Herlev Hospital
Herlev Ringvej 75
2730 Herlev
anmel01@heh.regionh.dk

Rikke Guldberg Sørensen
Læge, ph.d. studerende
Kompetencecenter Syd for Landsdækkende Kliniske Databaser
Odense Universitetshospital
5000 Odense C
Rikke.Guldberg.Soerensen@ouh.regionsyddanmark.dk
 
   
   
   
   

 

Print | Tilbage | Top

Sidst opdateret 12. april 2013